İçerik ve Gizlilik Politikası

İçerik ve Yayın Politikası

Sitemizin yayın politikası ve ilkeleri hakkında

Biz kimiz?

Bu web sitesi Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Merkezine  (DİSK-AR) aittir. Bu web sitesinin adresi http://arastirma.disk.org.tr şeklindedir. Web sitemiz Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu DİSK’e ait disk.org.tr alan adı içinde ayrı bir web sitesi olarak yayın yapmaktadır.

İçerik politikamız

Web sitemiz yayın içeriğinde bilimsel araştırma ve yayın ilkelerine uymayı kabul ettiğini beyan eder. Web sitemizde yer alan imzalı yazılar ile üçüncü taraflara ait içerik ilgililerin görüşlerini yansıtır. Bu sitede yer alan içerik DİSK’in kurumsal görüşü ve tutumu anlamına gelmez. Web sitemiz editoryal özerkliğe sahiptir.

Sitenin amacı ve içerikler

Bu web sitesi DİSK-AR ve DİSK üyesi sendikalar tarafından yapılan araştırma ve yayın çalışmaları ile üçüncü taraflarca yapılmış çeşitli emek araştırmalarına  ve çeşitli kuruluşlar tarafından üretilen kamuya açık verilere yer vermektedir.

Bu site ticari amaç gütmez ve üçüncü taraflarca sağlanan içerikle bağlantılı olan bilgiler ve logo/amblem hariç ticari amaçla reklam barındırmaz.

Site içeriğinin kullanımı

Aksi belirtilmedikçe sitede yer alan araştırma, yayın, yazı ve içerik DİSK-AR’a aittir. Site içeriği DİSK-AR ve site kaynak gösterilerek kullanılabilir. Ancak site içeriği alıntı, haber ve yorum dışında ticari amaçla yeniden çoğaltılamaz ve yeniden yayınlanamaz. Üçüncü taraflara ait içerik mümkünse ilgili web sitesine bağlantı verilerek yayımlanır ve/veya kaynak gösterilir.

İçerik yönetimi

Sitenin tasarım uygulaması WordPress uyumlu tema üzerinde DİSK-AR ekibi tarafından yapılmıştır. Site yönetimi ile içerik sağlanması da DİSK-AR ekibi tarafından yapılmaktadır.

Kişisel veriler

Ziyaretçiler tarafından yapılan yorumlar veya iletişim formları yoluyla iletilen bilgiler saklıdır ve ziyaretçinin izni alınmadan kullanılmaz.

Ziyaretçiler tarafından yapılan yorumların sorumluğu ziyaretçiye aittir ve hiçbir biçimde web sitemizi bağlamaz.

Ziyaretçilerin bilgileri hiçbir şekilde ve amaçla üçüncü taraflarla paylaşılmaz.

Site tasarım uygulaması ve yayın içeriği

Bu sitenin tasarım uygulaması ve içeriği DİSK-AR ekibi tarafından hazırlanmaktadır.