DİSK-AR web sitesi yayına başladı!

 

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Merkezi (DİSK-AR) web sitesi bugün (1 Eylül 2020) yayına başladı.

arastirma.disk.org.tr adresinden yayına başlayan sitede DİSK-AR tarafından yapılan araştırmalar, DİSK-AR yayınları, çalışma yaşamına ilişkin veriler, çalışma yaşamına ilişkin kaynaklar, arşivler ve kitaplar ile forum bölümü yer alıyor. DİSK-AR çalışmalarına topluca ve hızla erişim sağlanması amacıyla ayrı bir web sitesi ihtiyacı duyuldu.

DİSK-AR web sitesi DİSK-AR çalışmalarına daha hızlı erişim sağlayacak nitelikte tasarlandı. DİSK-AR web sitesine bilgisayarlar yanında tablet ve akıllı telefonlardan da erişim mümkün. DİSK-AR web sitesine DİSK-AR araştırma ve yayınlarının büyük bölümü yüklenmiş durumda. DİSK-AR’in geçmiş çalışmaları ve yayınları dijital ortama aktarılarak web sitesine eklenmeye devam edecek.

DİSK-AR, işçi sınıfı ve emeğin sorunları konusunda bilimsel çalışmalar ile yayınlar yapmak ve politika önerileri oluşturmak amacıyla 1979 yılında DİSK Araştırma Enstitüsü adıyla kuruldu. DİSK-AR, günümüzde DİSK Araştırma Merkezi adı altında, DİSK bünyesinde faaliyet gösteren ve bilimsel çalışmalarında özerk bir araştırma merkezidir. DİSK-AR çalışmalarını kendi araştırma uzmanlarının yanında alanlarında uzman bilim insanlarının, bağımsız araştırmacıların ve üye sendikaların uzmanlarının katkı ve desteği ile sürdürmektedir

DİSK-AR hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız